Ako zorganizovať perfektnú letnú párty – s týmto návodom to hravo zvládnete

Leto je skvelou príležitosťou na oslavu pod šírym nebom. Ako zabezpečiť, že vaša párty s priateľmi, kolegami či rodinou bude nezabudnuteľná a bez stresu? Prinášame vám kompletného sprievodcu krok za krokom.

1. Výber miesta

Prvým a najdôležitejším prvkom je výber vhodného miesta. Ak máte dostatočne veľkú záhradu, môže byť práve ona ideálnym miestom na dokonalú letnú party pre vašich priateľov. Neďaleké jazero alebo pláž je v horúcich letných dňoch skvelou voľbou vďaka jednoducho dostupnému osvieženiu. Park so stromami poskytne potrebný tieň a príjemnú atmosféru plnú zelene. Ak pozývate rodiny s menšími deťmi, určite ocenia prítomnosť detského ihriska.

2. Pozvánky

Odoslanie pozvánok si nenechávajte na poslednú chvíľu. Môžete ich doručiť elektronicky, osobne či poštou. Dbajte na to, aby ste zahrnuli:

  • Dátum a čas
  • Miesto s presnou adresou
  • Informácie o dress code (napr. v prípade tematickej párty)
  • Pripomienku o prinesení plaviek alebo uterákov, ak plánujete vodné aktivity

3. Téma oslavy

Tropická plážová párty alebo klasická grilovačka sú vždy stávkou na istotu. Ak si však vyberiete oslavu s nejakou určujúcou témou, jednoznačne jej to dodá nový šmrnc. V lete sa určite osvedčí, napríklad, havajská alebo pirátska tematika, obľúbené je aj retro v štýle 20. či 80. rokov.

4. Jedlo a nápoje

Dobré jedlo je kľúčovým prvkom každej oslavy. Doma pripravené šaláty, šťavnaté mäso prichystané na grilovanie alebo guláš poteší všetky chuťové poháriky. Na plánovanie a prípravu si vyhraďte dostatok času vopred, zahrňte doň čas na nákup, spracovanie surovín aj uskladnenie.

Ak sa chcete naplno venovať hosťom a nestrácať čas na chystanie občerstvenia, môžete sa rozhodnúť využiť cateringové služby. V tomto prípade sa skúsení profesionáli namiesto vás postarajú o všetko, čo sa týka jedla a nápojov. Pokryjú všetko od poradenstva pri výbere, cez nastavenie a dekoráciu, až po finálne upratovanie. Ak ste zaneprázdnení, budete mať voľnejšie ruky a možnosť sústrediť sa na iné podstatné veci.

Niekoľko tipov na letné menu:

  • Grilované špeciality: steaky, kuracie špízy, grilovaná zelenina.
  • Svieže šaláty: cezar šalát, ovocné šaláty a misy, studené cestovinové šaláty.
  • Osviežujúce nápoje: domáce limonády, kokteily, nealkoholické drinky.

Cateringové služby zahŕňajú aj prenájom gastro inventáru v prípade, že nemáte dostatok vlastného vybavenia. Grily, chladničky na nápoje, riady a všetko potrebné na prípravu a podávanie jedál vám budú k dispozícii po celú dobu oslavy. Spoľahnúť sa môžete tiež na bezproblémové doručenie a odvoz. Vy sa tak budete môcť naplno venovať len svojím hosťom.

5. Dekorácie

Vhodná výzdoba podporí jedinečnosť atmosféry. Mala by zodpovedať téme vašej párty. Okrem klasických balónov, reťazových svetiel, lampiónov či sviečok môžete pridať veselé nafukovacie dekorácie, lopty a lehátka. Nezabudnite na deky pre prípad večerného ochladenia. Do prípravného zoznamu patria tiež obrusy, servítky a kvetinové aranžmány na stoly.

6. Hudba a aktivity

Vynikajúcu atmosféru na párty navodí playlist s obľúbenými hitmi alebo živá hudba v pozadí. Ak je vo zvolenej lokalite na to vhodný priestor, môžete zabezpečiť výbavu na športy ako plážový volejbal alebo bedminton, skákací hrad pre deti alebo vodnú šmykľavku. V menšom priestore hostí určite zabaví stolný futbal alebo moderné hry na tráve. Zvoliť môžete aj úsmevné kvízy alebo iné zábavné aktivity.

fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *