Šikovné tipy, ako zariadiť izbu pre študenta

Máte doma študenta? Zaiste vás netrápi len to, ako čas rýchlo letí, ale aj ako mu zariadiť modernú študentskú izbu, ktorá bude komfortná, účelná a bude vystihovať jeho osobnosť. Pri zariaďovaní detskej izby ste sa už raz vyšantili, teraz nechajte prehovoriť vaše dospelé dieťa. 

Univerzálny nábytok pre študenta aj rodičov

Je viac ako možné, že nábytok, ktorým zariadite študentskú izbu svojmu dieťaťu, si neskôr vezme do vlastného bytu alebo tam ostane už ako súčasť hosťovskej izby, napr. keď k vám z času na čas prídu prespať vnúčatá. Nezachádzajme však do vzdialenej budúcnosti, a radšej sa hneď teraz pozrite, čo všetko potrebuje váš študent v izbe skladovať.

Okrem (hory) oblečenia to sú aj knihy a zošity do školy, literatúra, ktorú číta vo voľnom čase, rámiky s fotografiami, možno nejaké zbierky predmetov (trofeje, diplomy, autíčka), kabelky alebo bižutéria. Je toho množstvo, tak sa nedivme, že zo svojej pôvodnej detskej izby už študent vyrástol.

Aktuálne potrebuje veľkú posteľ, písací stôl, kde sa zmestí s počítačom i knihami, pohodlnú kancelársku stoličku, skrine, nábytok pre TV a CD prehrávač, regály a komody, vďaka ktorým bude možné v miestnosti udržať poriadok alebo aspoň organizovaný chaos. Čím neutrálnejší vzhľad nábytku v študentskej izbe, tým väčšia šanca, že ho dlho nebudete musieť vymeniť.

Sektor v modernej študentskej izbe

modernej študentskej izbe sa skvelo uchytil sektorový nábytok, a to preto, že si z neho viete vybrať komponenty na mieru miestnosti aj vašim nárokom na úložný priestor. Sektorový nábytok pre študentov sa nesie v mnohých štýloch a nie je na škodu sa svojich ratolestí spýtať, ktorý z nich im vyhovuje. Vo väčšine prípadov si študent vyberie do izby taký nábytok, aký určite nebude mať nik z jeho kamarátov a vystihne jeho osobnosť.

Mať svoj štýl je dnes veľmi moderné, a tak viete izbu pre študenta zariadiť nielen v klasickom, ale i nejakom konkrétnom štýle (industriálnom, vidieckom). Obľúbený je viacfarebný sektorový nábytok, nábytok s ošarpaným vzhľadom či čisto biely nábytok.

Izbu pre študenta zariaďujeme v duchu originality

Okrem nábytku v študentskej izbe zohrávajú dôležitú úlohu aj doplnky či drobné kusy nábytku. Obľúbené sú pohodlné sedacie vaky či menšie pohovky a kreslá s možnosťou rozloženia, napr. keď potrebuje prespať kamarát. V modernej študentskej izbe nie sú výnimočné ani hojdacie kreslá, nočné stolíky, nápadité stojanové svietidlá či moderné zrkadlá, ktoré sa dajú použiť i miesto obrazov. Nábytok, ktorý vyberáte pre študenta, by sa mal v prvom rade páčiť jemu, a tak si ako milujúci rodič radšej zahryznite do jazyka zakaždým, keď vám bude tvrdiť, že moderná študentská izba má vyzerať presne takto. Spravte kompromis – vy študentovi umožnite zariadiť si izbu, no on sa na oplátku musí naučiť sám si v nej upratať.

Fotografie: Omega-nábytok.sk

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *