Začínate podnikať? Poradíme vám, ako získať adresu pre vašu firmu

Každý podnikateľský subjekt je zo zákona povinný mať označené svoje sídlo a to najneskôr v deň, kedy je zapísaný do obchodného registra. Aby ste tak mohli urobiť, nepotrebujete mať vlastnú nehnuteľnosť ani si na podnikanie prenajať iné priestory.

Sídlo podnikania pre start-upy, zahraničné firmy aj živnostníkov

Aby ste mohli začať podnikať, musíte najneskôr v deň zápisu do obchodného registra mať riadne označené svoje sídlo nápisom na poštovej schránke a zvončeku. Sídlo firmy je jedným z údajov, ktoré budete používať na faktúrach, zmluvách a v komunikácii so štátnymi orgánmi.

V mieste sídla môžete, ale nemusíte prevádzkovať svoju podnikateľskú činnosť. Môže byť zriadené aj na mieste, kde nemáte otvorenú prevádzku ani sa nevenujete zárobkovej činnosti. Na danej adrese nemusíte dokonca ani vlastniť nehnuteľnosť. Aby ste si mohli niekde zriadiť sídlo pre firmu, potrebné je len preukázať vlastnícke alebo užívacie právo, prípadne písomný súhlas od vlastníka nehnuteľnosti. Ten musí byť úradne osvedčený.

Virtuálne sídlo pre firmu má viacero výhod

Sídlo pre firmu si môžete aj prenajať, pričom nemusíte platiť drahé prenájmy celého objektu. Zákon dovoľuje používať tzv. virtuálne sídlo.

Čo je to virtuálne sídlo a pre koho je určené

Virtuálne sídlo je služba určená pre podnikateľov. Umožňuje prenajať si reálnu adresu ako sídlo pre firmu. Toto riešenie je výhodné pre začínajúcich živnostníkov, ľudí, ktorí podnikajú podľa autorského zákona aj zahraničné podnikateľské subjekty. Využiť ho môžu tiež podnikatelia, ktorí na výkon svojho podnikania nepotrebujú mať vlastnú kanceláriu, obchodné priestory a vhodné je aj pre občianske združenia a podobne.

Výhody, ktoré prinášajú šetrenie

Takéto sídlo firmy má niekoľko výhod, pričom najväčšou z nich sú nižšie náklady. Namiesto platieb za celú nehnuteľnosť, budete platiť len prenájom vášho sídla. Ušetrené prostriedky môžete vynaložiť na rozvoj podnikania.

Virtuálne sídlo môže byť výhodné aj pre tých, ktorí podnikajú v prenajatom objekte. V prípade, že sa budete musieť presťahovať alebo sa rozhodnete na svoje podnikanie využívať iné priestory, ušetrí vám čas a množstvo papierovania. Svoje sídlo firmy budete môcť naďalej používať, pričom nebude potrebné meniť údaj v obchodnom registri, na daňovom úrade, v banke, nebudete musieť ani meniť vizitky či pečiatku.

Virtuálne sídlo Bratislava pre vašu firmu

Vedeli ste, že adresa podnikania môže byť jednou z konkurenčných výhod? Ak si ju zriadite na lukratívnom mieste, budete v obchodnom styku pôsobiť viac dôveryhodne, ako keby ste ju mali v rodinnom dome alebo činžiaku. Virtuálne sídlo Bratislava si môžete prenajať v modernej polyfunkčnej budove, kde sa nachádzajú aj iné kancelárske a obchodné priestory. Ak by ste sa rozhodli mať sídlo pre firmu v hlavnom meste, získate aj štatisticky menšiu pravdepodobnosť daňovej alebo inej kontroly.

Doplnkové služby, ktoré oceníte

Virtuálne sídlo nie je len o získaní vašej podnikateľskej adresy. Zabezpečený bude tiež príjem pošty vrátane informovania prostredníctvom notifikácií. V rámci doplnkových služieb si môžete objednať preposielanie zásielok alebo ich skartovanie.

fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *