Otecko chrápe! Triky ako sa zbaviť tohto problému

Vystresovaná žena z chrápania otecka

Sťažuje sa vaša partnerka každú noc na neznesiteľné chrápanie a rušíte aj deti z vedľajších izieb? Chrápanie je nepríjemná záležitosť, ktorá potrápi nejedného muža a ovplyvní aj jeho partnerský život.  Ak ste sa rozhodli, že je na čase s týmto problémom skoncovať, vyskúšajte nasledujúce triky a zbavte sa pravidelného nočného pílenia.

Odparovanie morskej soli

Prírodným prostriedkom proti chrápaniu využívaným už dlhé roky je odparovanie vody obohatenej o morskú soľ, ktorá zvlhčuje vzduch v miestnosti a uľahčuje dýchanie. Ako alternatívu môžete využiť eukalyptový či mätový éterický olej nakvapkaný do aromalampy. Jeho inhalovanie napomáha tiež lepšiemu dýchaniu a tým predchádzaniu chrápania.

Správna poloha

Kľúčové je nájsť aj správnu polohu, pri ktorej človek chrápe menej. Pre väčšinu ľudí platí pravidlo, že by sa mali vyhýbať spánku na chrbte pretože táto poloha u mnohých ľudí, ktorí bežne chrápaním netrpia, chrápanie vyvoláva. Vhodný je teda spánok na boku či na bruchu.

Únava

Tento aspekt sa nie vždy dá ovplyvniť, no je veľmi pravdepodobné, že po či už fyzicky alebo psychicky náročnom dni budete chrápať o niečo viac ako obvykle. Jednou z možností ako to v takéto dni riešiť je kúpiť partnerke štuple do uší. J Môžete ale zapracovať aj na uvedomelej relaxácii pred spánkom, ktorá zníži level vašej vyčerpanosti a teda aj chrápanie.

Nadváha

Muži, ktorí trpia nadváhou majú častejšie problémy s chrápaním a je to spôsobené množstvom tuku. Ak teda máte kilá navyše je načase pouvažovať nad ich zhodením aj z tohto dôvodu a urobiť tak niečo pre svoje zdravie. Rovnako  nie je vhodné konzumovať ťažké jedlá pred spaním, keď sa v noci nechcete premeniť na drevorubača. Už v dávnej minulosti sa hovorilo o tom, že ťažké jedlo pred spaním prináša ťažké sny a chrápanie a preto by sme sa mu mali vyhýbať.

Intenzívne chrápanie nie len že ruší vaše okolie, ale ovplyvňuje aj kvalitu vášho spánku. Dôležitý je tiež fakt, že  chrápanie môže byť aj príznakom vážneho problému, pri ktorom dochádza ku prerušovaniu dýchania a zásobovania tela kyslíkom nazývaného spánkové apnoe. Dlhodobé chrápanie a problémy si vyžadujú pátranie po probléme a liečbu u ORL lekára.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Posledné komentáre
  1. Veronika

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *