Ako vybrať obkladový kameň na fasádu domu

Moderná architektúra počíta s prírodným kamenným obkladom, ktorý fasádu domu oživí a dodá mu prirodzenú eleganciu. Moderný vzhľad, jednoduchá montáž a kvalita. Tak môžeme definovať obkladový kameň, ktorý sa stáva súčasťou viacerých domácností.

Pri výbere kamenného obkladu treba zvážiť viacero kritérií a parametrov. V prvom rade si treba určiť samotný materiál, ktorý bude zdobiť novú fasádu domu. Ďalej sa treba pozerať na vzhľad a farbu obkladu a napokon aj na hrúbku obkladu. Pokiaľ sa pri výbere spoľahnete na vlastnú intuíciu a vkus, môžete si byť istí že vyberiete správne.

Obkladový kameň z prírodných materiálov ponúka širokú škálu farieb, z ktorých si môžete vybrať. Prírodný materiál ako pieskovec, vápenec, mramor, andezit a ďalšie presvedčia všetkých, ktorí uvažujú nad kamenným obkladom. Originálny a prírodný kameň si totižto okrem svojho dizajnu zachová počas mnohých rokov používania svoj stály tvar, kresbu a dokonalý vzhľad.

Kamenný obklad v rôznom odtieni a dizajne

Nenapodobiteľný vzhľad a špecifická textúra robí kameň kameňom, preto je na fasádu domu najprijateľnejšia práve táto možnosť. Čo sa týka odtieňa, na tom si dajte záležať. Fasáda domu z prírodného kameňa bude slúžiť niekoľko rokov. Iste každý z nás chce vybrať obklad, ktorí neomrzí ani po dlhšom čase. Kamenné obklady ponúkajú rôzne varianty a odtiene, z ktorých si vyberie každý. Modernými sa stávajú antracitové odtiene, nestarnúcim odtieňom je biela, kto túži po extravagantnejšej môže siahnuť po hnedo-žltom odtieni.

Prírodný kameň ponúka aj množstvo tvarov, ktoré vyzerajú na fasáde dobre. Buď sa rozhodnete pre nepravidelné tvary, pásiky, veľkoformátové alebo formátované obkladové panely. Nezabudnite ani na hrúbku obkladu, ktorá hrá veľkú úlohu najmä pri nadrozmerných obkladoch.

Pokiaľ sa rozhodnete pre kamenný obklad s vyššou hmotnosťou, radšej nad tým pouvažujte. Stále máte možnosť nainštalovania tenšieho obkladu z prírodného kameňa. Fasádne obklady z prírodného kameňa sú ďalšou z možností ako obložiť vonkajšok domu. Sú odolné voči počasiu, vode a taktiež ich možno použiť aj do interiéru.

V dnešnej dobe je obkladový kameň cenovo dostupnejší ako kedysi. Z ekologického hľadiska aj zároveň omnoho kvalitnejší, pretože sa z neho neuvoľňujú nijaké chemické látky škodlivé zdraviu. Investícia do kamenného obkladu zaistí eleganciu, originálny dizajn a dlhoročnú kvalitu.

Fotografia: © Kameň Skalica s.r.o.

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *