Šperk ako darček k narodeniu dieťaťa

Šperky ako darček

Deväť mesiacov ho nosila pod srdcom, celú dobu na naň myslela ako na ten najcennejší dar. Zvládla všetky zmeny, ktoré k tehotenstvu patria, a nakoniec porodila nového človeka. To si určite zaslúži nemalú oslavu a nepísaným pravidlom tiež je, že muži dávajú k narodeniu dieťaťa svojej drahej žene okrem kytice aj nejaký darček, ktorý jej bude pripomínať tento výnimočný okamžik.

Pokiaľ premýšľate o kúpe šperku, máme pre vás niekoľko tipov, ako vybrať ten správny.

Symbolika troch

Muž, žena a dieťa. Traja členovia jednej rodiny, ktorá je symbolizovaná šperkom. Napríklad takým zlatým príveskom alebo prsteňom s tromi drahokamami. Tieto drahokamy môžu byť rovnakej veľkosti, alebo s ústredným kameňom väčším, obklopeným dvomi menšími.

Ďalšou možnosťou, ako do šperku vložiť symboliku troch, sú tri druhy zlata, biele zlato symbolizuje narodenie dieťaťa – čistotu, ružové zlato symbolizuje nežnú ženu a žlté zlato je symbolom sily – muža. Môže ísť o zlatý náhrdelník alebo prsteň z troch druhov zlata.

Šperky na bielom pozadí

Farebná symbolika

Narodenie chlapca máme tendenciu spájať s modrou farbou, narodenie dievčaťa s farbou ružovou. Tieto tóny sa s obľubou premietajú aj do drahokamov osadených v šperkoch. Typickými drahokamami za narodenie chlapca sú modrý diamant, alebo bledomodrý akvamarín. Typickými drahokamami za narodenie dievčatka sú ružový diamant, turmalín v romantickej ružovej farbe alebo tiež perla, ktorá je symbolom nežnosti a nevinnosti. Ďalšou možnosťou sú drahokamy podľa mesiaca narodenia na zlatom alebo striebornom prsteni či prívesku.

Ak nechcete ani modrú ani ružovú, skúste siahnuť po diamantoch. Tie sú už od pradávna symbolom dokonalosti, podľa tradície sú diamanty najčastejšie osadzované do bieleho alebo ružového zlata. Pri výbere myslite tiež na praktickú stránku šperku a na to, či chcete skôr šperk na celodenné nosenie, alebo je určený na špeciálne príležitosti. Ženu môžete prekvapiť zlatým prsteňom, náhrdelníkom alebo luxusnými náušnicami osadenými diamantmi.

Klenot vyberajte starostlivo, nebojte sa požiadať o radu niekoho z priateľov či príbuzných, ide predsa len o šperk, ktorý bude vašej žene navždy pripomínať tú najkrajšiu a najdojímavejšiu chvíľu spoločného života.

Fotografie: © N.G.L. s.r.o.

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 4.7]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *