Pánske tepláky: Kúsok, ktorý prekročil brány domova

Určite ich poznáte. Sú pohodlné, z príjemného materiálu a navodzujú pocit domova a relaxu. Reč je o pánskych teplákoch – kúsku v šatníku, ktorý už v súčasnosti nie je len oblečením na leňošenie.

Rifle alebo tepláky?

Kedysi boli pánske tepláky domácim oblečením na polihovanie pred televízorom alebo na športovanie. Neskôr sa začali nosiť aj do prírody či do posilňovne. Dnes vidíme tepláky oblečené na ulici, v obchodných centrách, letiskách či v televízii. Ľudia ich čoraz viac preferujú pred rifľami, ktoré sme donedávna najviac videli v uliciach miest. Známe osobnosti si ich zamilovali tiež a nosia ich všade. Predpokladá sa, že pánske tepláky najviac preslávila raperská hudobná scéna, vďaka ktorej sú niektoré modely a značky symbolom luxusu.

Pozor na znížený sed

Zachytili ste v posledných rokoch trend pánskych teplákov so zníženým sedom? Ide o tepláky voľného strihu v oblasti rozkroku. Inak sa nazývajú aj háremky a ich pudlo niekedy siaha až po kolená. Pôsobia pohodlným dojmom čo láka ku kúpe mnohých pánov. Skombinovať sa dajú hravo so športovými kúskami oblečenia – tričkom, polokošeľou aj mikinou. Nosenie takýchto teplákov tiež nie je žiadna veda. Pozor by si však mali dať páni nižšej postavy, resp. tí, ktorým príroda nenadelila príliš dlhé nohy. V takom prípade môžu nohy ešte viac skrátiť a spôsobiť neželaný až komický efekt.

Ako si vybrať?

Dnešné obchody ponúkajú pánske tepláky vo viacerých strihoch, širokých farebných odtieňoch a vzoroch a sú ušité z rôznych materiálov. Vyberte si ich v obchode podľa toho, čo sa aktuálne skrýva vo vašom šatníku. Máte v skrini väčšinou jednofarebné tričká? Takýmto určite neuškodí oživiť ich teplákmi sýtej farby alebo výraznými vzormi, napr. maskačovým.

Pri výbere teplákov sa zamyslite aj nad tým, kam by ste ich chceli nosiť. Ak v nich chcete napríklad športovať alebo cestovať, určite oceníte tepláky s vreckami na zips, aby ste si v nich mohli bezpečne uložiť osobné veci a doklady. Naopak, doma pri ležaní na gauči by vám vrecká so zipsom mohli vadiť, byť nepohodlné a tlačiť vás.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *