Kúpeľ so slzami? Vyriešia to hračky do vody

Každý večer je to o tom istom. Keď sa povie slovo kúpanie, dieťa dostane záchvat plaču. A vraj rituály naši maličkí zbožňujú! Áno, ak sú príjemné. Aby sa na kúpanie tešil ten váš nezbedník, zaobstarajte mu skvelé hračky do vody.

Do vody len s obľúbenou hračkou

Poď, ideme sa kúpať…  A doteraz milá detská tvárička sa zmení na zlostnú. Nie! Musím pozerať rozprávky! Ešte sa hrám! Je to tak aj u vás doma každý večer? To si žiada dobrú motiváciu, napríklad v podobe nových hračiek do vody. Možno tie staré sú už opozerané a nemá význam sa s nimi zaoberať.

Dievčatá milujú kúpať bábiky a chlapci zasa striekať naokolo vodu. Medzi detskými hračkami však nájdeme mnoho takých, ktoré nadchnú rovnako dievčatá, ako i chlapcov. Vodné mlyny, penové hračky, striekacie pištole, basketbalové koše, rybníky, kaučukové zvieratká a mnoho iného môže večer čo večer prinútiť vaše dieťatko okúpať sa bez sĺz, ba dokonca ho aj udržať vo vode o niečo dlhšie, než ste boli doteraz zvyknutí. Už len množstvo peny, upokojujúceho olejčeka do kúpeľa alebo bláznivých praskajúcich mydlových guľôčok, a zábava sa môže začať!

Hračky pre najmenších aj na dovolenku

Plánujete s deťmi vycestovať na wellness pobyt alebo rovno k moru? Ak si chcete svoj výlet užiť, myslite na to, že drobci nevydržia len tak nečinne sedieť a relaxovať. Oveľa viac ocenia, ak budú mať priestor na hru. Však aj dospeláci si k vode často balia vlastné hračky do vody – lopty, lietajúce taniere…

Medzi hračkami pre najmenších objavíte hračky do piesku, kanvičky na vodu, vznášajúce sa hračky do vody. Zabavia sa aj väčšie deti, napr. so skladačkami puzzle do vody, s lopatkami, do ktorých sa chytá loptička, alebo s plážovou hrou Triplet. Svet detských hračiek je taký pestrý, že kúpanie už nikdy nebudú sprevádzať slzy ani nuda!

Kráľovstvo (uprataných) detských hračiek

Možno ste sa aj vy niekedy ocitli na návšteve v domácnosti, v ktorej sa hračky mihali na každom kroku, dokonca i v kuchyni alebo kúpeľni. Deti majú mať vytvorené podmienky na hru, zábavu a sebarozvoj, ale takisto je veľmi dôležité naučiť ich po sebe upratať. Napríklad aj keď opustia priestory kúpeľne. Schválne, komu by bolo príjemné vkročiť po náročnom dni do vane a počas sprchovania prekračovať gumené knižky, loptičky, kačičky či iné detské hračky? Veď to je predzvesť úrazu! Našťastie aj na hračky používané vo vode existujú praktické police či závesné košíky a vrecká, do ktorých sa všetko uloží tak, aby to nikomu nezavadzalo. Tiež je vhodné hračky po použití nechať dobre preschnúť, prípadne ich vnútro zbaviť vody, obmedzíte tak riziko vzniku plesní.

Fotografie: unsplash

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *