Ach, tá svokra!

Pokiaľ máte svokru, ktorá je pre vás super a vyhovuje vám, máte vyhrané. Alebo žeby ste sa ešte tak dobre nepoznali a pravá tvár sa len ukáže? Väčšinou problémy so svokrami nastávajú vtedy, ak sa rozhodnete pre potomka.

Svokry v období prvého vnúčaťa začínajú byť príliš iniciatívne. Myslia si, že vedia všetko najlepšie a práve ony sú tie, ktoré vychovali už zopár detí, hlavne tie svoje. Nenechajte sa zlákať na pekné slovo „veď ja viem čo treba s tak malým dieťaťom robiť“. Nepoľavujte so svojím presvedčením, že vy viete čo je správne. Určite si svoje pravidlá hneď na začiatku. Nedovoľte aby váš vzťah zašiel tak ďaleko, že vám bude cudzia žena nakoniec organizovať život.

Niekedy si stačí dať pozor, s kým vstúpite do chomúta

Mamičkin maznáčik

Ak váš manžel/manželka nespraví bez mamičky ani krok tak je jasné, že budúca svokra vám bude do života rázne zasahovať. Ona totiž najlepšie varí, pečie, upratuje či žehlí. Verte, že obed vám bude v lepšom prípade posielať, v horšom prípade nosiť osobne. Lebo čo ak vy nedokážete zaliať ani vrecko čaju?

V každom príbehu bola mama

Nezodpovedné správanie vašej nastávajúcej lásky riešila zakaždým mamička? Problém v pätnástich či v tridsiatich, mama musela byť na blízku a sekať z každej šlamastiky. Verte, že doma budete mať svoju nezodpovednú polovičku a k tomu ešte mamičku „spasiteľku“.

Nedá na mamu dopustiť

Chcete navrhnúť výlet alebo voľný deň a váš partner/partnerka hneď do toho zapojí aj mamičku? Chcete si spraviť medový víkend ale namiesto toho ho trávite u budúcej svokry? No pokiaľ do manželstva vstúpite nebude tomu inak ani po svadbe.

Ak už v takomto manželstve aj ste a svokra je u vás na dennom poriadku, tak si rázne povedzte čo bude ako fungovať a kedy sa môžete navštevovať. Nedovoľte aby vaša svokra rozhodovala o vašom spoločnom živote a starala sa do vecí, do ktorých by ju nemalo byť nič. Pripomeňte jej manželské začiatky a prebuďte v nej pocit, že takou svokrou v mladosti byť nechcela.  Možno sama príde na to, ako koná a kedy to už je z jej strany prehnané.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *