Budúci otecko – ako sa správne pripraviť?

Hovorí sa, že tehotenstvo je najkrajším obdobím v živote ženy. Avšak, ako na všetky najkrajšie obdobia v živote aj na tehotenstvo treba dvoch, preto každá budúca mamička za sebou potrebuje silnú oporu a tou nemôže byť nik iný ako budúci otecko.

Zvládnutie tejto úlohy však môže byť oveľa ťažšie ako sa na prvý pohľad zdá. Preto, ak Vás zaujíma ako sa adekvátne pripraviť na rolu najlepšieho otecka na svete, prečítajte si nasledujúce rady a nápady, rozšírte si obzory a zvládnete to ako po masle!

Muži väčšinou neveria ničomu, čo na vlastné oči nevideli a preto pre nich nemusí byť jednoduché a samozrejmé vytvoriť si citovú väzbu s nenarodeným dieťaťom. Mamičky to majú v tomto prípade ľahšie – dieťa nosia v svojom brušku, cítia každý jeho pohyb a preto sa ich citová väzba vytvára tak akosi prirodzene. Existencia tejto väzby je však rovnako podstatná v prípade oboch rodičov, preto je dôležité, aby si budúci otecko vedel tak trochu pomôcť.

Dotyky sú najjednoduchším spôsobom ako začať. Dotýkajte sa bábätka v brušku, hladkajte ho, prihovárajte sa mu, pretože je vedecky dokázané, že aj ešte nenarodené deti môžu čiastočne vnímať  svoje okolie.

Ďalej je význačné odkladanie si fotiek z ultrazvukov či svojej tehotnej polovičky. Nikdy tiež nie je skoro začať s plánovaním detskej izby. Všetko si dopredu naplánujte, vyberte správny nábytok, kočiar či nakúpte prvé hračky. Môžete dokonca začať premýšľať nad prvými výletmi, pretože vďaka vymoženostiam dnešnej doby cestovanie s dieťaťom nikdy nebolo jednoduchšie!

Tehotenstvo však nie je vždy iba prechádzkou v ružovej záhrade a aj s pomáhaním a starostlivosťou o svoju tehotnú polovičku to netreba preháňať, pretože to môže mať úplne opačný výsledok ako si predstavujete. Doprajte Vašej láske trochu času pre seba. Zakúpte jej napríklad poukážku na kozmetiku, manikúru, vhodnú masáž, či relaxačný pobyt s kamarátkou alebo sestrou. Ženy si predsa občas potrebujú od chlapov oddýchnuť a u tých tehotných to platí dvakrát tak.

Verte si! Nikto učený z neba nespadol, starostlivosť o dieťa už zvládol nejeden tvrdý chlap. Na internete a iných zdrojoch sa nachádza enormné množstvo návodov a rád ako sa starať o dieťa a vychovať ho, čo na jednej strane prináša so sebou mnoho benefitov, avšak často sa stáva, že rôzne zdroje poskytujú odlišné informácie. Preto je najlepšie prečítať si ich čo najviac a urobiť si všeobecný prehľad. Nikdy nerobte nič s čím nieste stotožnený! Našou najdôležitejšou radou je však užívať si každý okamih so svojou rodinou naplno, pretože čas rýchlo plynie a ani sa nenazdáte a namiesto prípravy na úlohu najlepšieho otecka sa budete pripravovať na úlohu najlepšieho starého otca.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 3]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *