Scrapbooking s deťmi

Keď Vám dieťa oznámi, že sa nudí zvyčajne sa Vám, tak ako všetkým rodičom stavajú vlasy dupkom. Nudia sa stále aj Vaše deti a Vy už nemáte ani štipku kreativity na vymyslenie nejakej novej zmysluplnej aktivity, ktorou by ste sa vyhli otrepanej ,,schovke“ či ,,naháňačke“?

Ste na správnom mieste! Dovoľte, aby sme Vám predstavili neobyčajnú aktivitu, ktorou nielenže zažehnáte nudu ale aj kreatívne oboznámite svoje deti s dôležitosťou uchovávania si spomienok. Scrapbooking je inšpiratívny spôsob archivovania si spomienok v podobe estetického albumu, ktorý si obľúbili už mnohé rodiny z celého sveta!

Ako na to? Krok číslo jedna je zvoliť si správny scrapbook. Použiť môžete napríklad zošit s tvrdým obalom, avšak s kvalitnými listami, aby sa Vám pri lepení nepokrčili. Veľkosť záleží na Vás ale najvhodnejšie sú zošity s rozmermi 20 x 20 cm, pretože čo je malé to je zlaté (platí nielen u detí 😀 ).

Ďalej je potrebné zhromaždiť si všetok materiál, ktorý chceme v albume použiť. Začať môžeme fotografiami z výletov, zážitkov alebo jednoducho len fotkami, ktoré vo Vás a deťoch vyvolávajú pekné spoločné spomienky. Pozbierať môžete taktiež lístky z vlakov, autobusov, kamienky, pohľadnice a tiež dekorácie ako napríklad rôzne povystrihované tvary, koráliky, ozdoby či trblietky.

Na záver všetko polepte do pripraveného zošita podľa vlastného vkusu, listy ozdobte, pokreslite, pomaľujte a pridajte krátke popisky či citáty. Vytvorte si zo scrapbookingu hobby! Po každom výlete či dovolenke si môžete Váš scrapbook znovu aktualizovať a vytvoriť si tak umelecké dielo, ktoré za Vás rozpovie Váš príbeh!

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *