S chúlostivým problémom nikdy netreba dlho otáľať

Každý z mužov má tú svoju trinástu komnatu do ktorej nechce nikoho pustiť z dôvodu, že by tým odhalil niečo, čo by ho znemožnilo. Na to nie je nič zvláštne a dokonca je aj potrebné uchovávať si isté tajomstvá a zostať diskrétny. Ibaže všetko má svoje hranice. Ak už teda cítiť, že niečo dokonale prerastá cez hlavu, netreba váhať zbytočne dlho a pokúsiť sa nájsť tú povestnú bútľavú vŕbu.

To, čo mužov trápi veľmi často sú aj rôzne zdravotné problémy a jedným z nich je aj inkontinencia u mužov. Pokiaľ niekto z nich dostane teplotu, zápal priedušiek, alebo si zlomí nohu, tak to oznámi kade komu na počkanie. Dokonca sa tým hrdo pochváli na sociálnych sieťach, aby ho ostatní všimli na spôsob palec hore, prípadne ho poľutovali niekoľkými chlácholiacimi vetami.

Tí odvážnejší podložia vážnosť svojho zúfalého stavu príslušnými fotografiami. Ale pokiaľ už ide o niečo chúlostivejšie, tak s tým sa na verejnosť nechodí. Pravdepodobne žiaden z nás nebude verejne rozprávať o úniku moču u mužov ani nenahodí do svojho profilu status  a k tomu nepripne fotky svojej mokrej spodnej bielizne.

Svojej blízkej rodine sa môžete zveriť s čímkoľvek

Možno je to aj v poriadku. Tak ako sme povedali v úvode článku, isté veci by mali zostať tabu pred ostatnými a najmä nezúčastnenými. No je tu ešte vaša rodina, ktorej členom sa môžete zveriť vždy a so všetkým. Aspoň by to tak malo byť, pretože kto iní by mal mať eminentný záujem vám pomôcť ak nie vaši najbližší.

Stačí si len vyčleniť na dôverný rozhovor ten najvhodnejší čas a primeraným spôsobom ich informovať o vašom trápení s ktorým si sám neviete dať rady. Možno bude ich prvotná reakcia prekvapujúca, ba až zmätená, no nedá sa nič robiť, s tým musíte rátať. Ono na jednej strane síce rodina, na druhej stráne práve príbuzní majú problém zveriť sa jeden druhému.

Urológ je ten správny človek, ktorý vás oslobodí od trápení

Nech je tak, či onak počiatočnú bariéru treba silou mocou prekonať a výsledok sa čochvíľa dostaví. Dostane sa vám najpravdepodobnejšie rada, aby ste čo najskôr zašli za vašim obvodným lekárom a ten aby vám vypísal lístok k špecialistovi, urológovi. Zdanlivo bežná, až banálna pomoc, no v tomto prípade veľmi cenná.

Tak napríklad ak by ste trpeli infekčným ochorením dolných močových ciest a odignorovali ho, postupne by sa z akútneho stal chronický, čo by ste si isto iste neželali. Alebo taká zväčšená prostata. To môže byť urologické ochorenie nezhubné, ale taktiež aj zhubné, čiže odkladať vyšetrenie znamená ísť predovšetkým sám proti sebe.

Každý správny chlap musí nabrať odvahu

Akú takú hanbu pred svojou rodinou ste prekonali, zostáva sa už len obrniť rozhodnosťou a zájsť za svojim obvodným lekárom, aby vás poslal za najbližším urológom. U odborníka je však potrebné dopredu objednať, a to buď telefonicky, mailom, alebo priamou návštevou ambulancie.

Ten podľa vami uvedených subjektívnych ťažkostí vás pozve na určitý termín na dôkladné vyšetrenie. Prezrie vám vonkajšie genitálie, skontroluje prostatu, odovzdáte vzorku moču a prípadne aj krvi. Na druhom stretnutí sa dozviete svoju diagnózu, jej príčiny a návrh liečby. V drvivej väčšine je táto nenáročná, nezaťažujúca a mužskí pacienti tak dochádzajú z veľkou úľavou domov.

Nakoniec zostáva prekonať ešte jednu prekážku

Liečba inkontinencie zvyčajne trvá nejaký čas stále dochádza priebežne k úniku moču u mužov. A keďže máloktorý zamestnaný muž si môže dovoliť zostať mimo pracovného procesu je chtiac, či nechtiac nútený používať pomôcky, ktoré absorbujúce moč a neutralizujú jeho pach.

Ale znovu ako v predchádzajúcej situácii treba nabrať odvahu a zájsť do predajne, špecializujúcej sa na tovar okrem iného aj pre ľudí s urologickými problémami. Pre ženy to až taká prekážka nie je, no nevieme si dosť dobre predstaviť muža ako príde do predajne a ľahostajným tónom si vypýta mužské vložky alebo plienkové nohavičky. Tak takých nájdeme zrejme len veľmi málo, prípadne ide len o ojedinelých odvážlivcov. A ak tam zájdu, zvyčajne to je prvý a posledný krát. Nabudúce už pošlú svoju manželku, či partnerku.

K dispozícii je jedna diskrétna alternatíva

Čo v takejto zdanlivo bezvýchodiskovej situácii robiť sa pýtame. Riešenie je v skutku naporúdzi. Nech muži nechajú kamenné predajne kamennými a nech sa orientujú na tie internetové. Na ich webových stránkach si priamo z pohodlia domova nájdu presne to, čo by im mohlo a malo pomôcť. Od spomínaných mužských vložiek, plienok, plienkových nohavičiek, cez rôzne umelohmotné nádobky a vrecká na moč až po rôzne systémy na odvod moču určené pre tých najťažších urologických pacientov.

Všetko pomôcky sú vyrobené podľa najnovších poznatkov a metód tak, aby neboli navonok viditeľné, ale pritom plne spĺňali svoj predpokladaný účel. Predajca ich doručí diskrétnou cestou cez kuriéra tak, že nikto nič nepozná.

Fotografia: © mhouge/pixabay

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *