S internetom poruke

Je to tak. Internet sa stal každodennou súčasťou nášho života. Priniesol mnoho nových príležitostí. Využívame ho takmer na každom kroku. Ponúka nám množstvo informácií, sledovanie športových prenosov aj zábavu. A je toho ešte oveľa viac.

Zopár čísiel

Nie je to tak dávno, čo sme sa na internet pripájali cez telefónnu linku. Dnes máme k dispozícii optickú sieť a mobilný internet priamo v našom smartfóne. Cenová dostupnosť tohto produktu spôsobila, že za posledných desať rokov sa v rámci európskej únie zvýšil podiel domácností s prístupom na internet o celých 32 %. Najväčší podiel domácností s prístupom na internet majú Holandsko a Island – až 98%. Na Slovensku je to 81%.

Vzrástol aj počet ľudí, ktorí aktívne využívali internet na prenosných zariadeniach, akým je napríklad smartfón, tablet alebo notebook, mimo domova. Na Slovensku to bolo v roku 2017 až necelých 60% obyvateľov. (zdroj ec.europa.eu) Tým celkom prirodzene vzrastá aj dopyt na opravu a servis tabletov, mobilov a notebookov.

Čo nás na internete zaujíma najviac?

Internet sa dá využiť naozaj rôznorodo. Mobil z vrecka vyťahujeme na každom kroku. Nezáleží na tom, kde sa práve nachádzame. Či na prechádzke s deťmi v parku, na výlete, na športovisku, v reštaurácii či bare. Internet v mobile používame na:

  • nákup výrobkov a služieb,
  • návštevy sociálnych sietí,
  • sledovanie televízneho vysielania,
  • posielanie e-mailov a správ,
  • vyhľadávanie informácií,
  • pridávanie a sťahovanie fotografií,
  • videohovory a telefonovanie.

Opravy mobilov

Ako prežiť, keď sa niečo pokazí? Táto otázka na vašej tvári možno vyvolala úsmev. Veď správny chlap dokáže preskákať všeličo. Ale deň či dva bez mobilu dá dnešnému človeku zabrať. To, ako veľmi sa život online stal našou súčasťou, zistíme, až keď sa niečo pokazí. Vtedy sa každý rýchlo obzerá, kde je najbližší elektroservis Bratislava.

Opraviť alebo kupovať nový?

Pri väčšine bežných poškodení ako rozbité dotykové plochy, problémy s mikrofónom, reproduktormi alebo nabíjaním či klávesnicou je možné opraviť mobil na počkanie. Oprava mobilov Bratislava vám na počkanie vymení aj základnú dosku. Pri závažnejšom probléme budete musieť vydržať jeden až dva dni bez mobilného internetu a vystačiť si s počítačom alebo notebookom.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *