Chcete sa zamestnať v SBS? Prezradíme ako na to.

Ak premýšľate nad prácou v súkromnej bezpečnostnej službe, prezradíme vám, aké podmienky musíte splniť. V druhej časti článku vám prezradíme niečo o kvalite pracovníkov ochrany majetku v Bratislave.

SBS nie je pre každého

Pri pohľade na pracovníka SBS, ktorý pri vstupe do budovy zapisuje prichádzajúcich a odchádzajúcich, si možno niekto pomyslí, že takúto prácu by mohol vykonávať každý. Opak je však pravdou. Do kompetencií pracovníka SBS patrí mnoho náročných činností. Ochrana majetku vyžaduje istú mieru zodpovednosti, predpokladov a nutnosť splnenia zákonom daných podmienok. Základnými podmienkami danými zákonom sú bezúhonnosť a spoľahlivosť.

Bezúhonná osoba je osoba, ktorá vedie riadny život a plní si zákonné povinnosti. Podmienkou je, že v minulosti nebola potrestaná za priestupok ani trestný čin. Ďalšími predpokladmi sú čestnosť a poctivosť.

Ak sa budete uchádzať o prácu strážnika alebo detektíva, mali by ste okrem toho:

  • dosiahnuť vek 18 rokov,
  • byť spôsobilí na právne úkony v plnom rozsahu,
  • byť zdravotne spôsobilí,
  • byť držiteľom preukazu odbornej spôsobilosti SBS typu S, P alebo CIT.

SBS v Bratislave

SBS v Bratislave poskytuje služby ochrany majetku na verejne prístupnom aj neprístupnom mieste. Zabezpečí pre vás ochranu stavieb, predajní, komerčných nehnuteľností, ihrísk, nemocníc, rekreačných zariadení aj iných objektov. Ochráni tiež rodinný alebo bytový dom. Venuje sa ochrane majetku počas prepravy a váš majetok sa tak dostane na miesto určenia v bezpečí. Potrebujete ochrániť osobu? SBS v Bratislave poskytuje vysoko profesionálne služby aj v tejto oblasti. Okrem toho sa venuje hľadaniu osôb a majetku a zaisteniu bezpečnosti na podujatiach. Môžete sa na ňu obrátiť aj pri hľadaní pracovníkov, ktorí zabezpečia služby informátorov v kombinácii s ochranou majetku.

Vysoké nároky

Na pracovníkov sú kladené vysoké nároky na pripravenosť. Okrem mentálnych schopností, ktoré sú potrebné na správne vyhodnocovanie vzniknutých situácií, musia spĺňať aj iné požiadavky. Dôraz je kladený na fyzickú kondíciu, ktorá môže byť v niektorých situáciách základom pre chytenie páchateľa. V súčasnosti sa na zabezpečenie ochrany majetku používajú rôzne systémy, ktoré vyžadujú tiež základné IT zručnosti. Ochrana majetku v Bratislave súkromnou bezpečnostnou službou je vďaka tomu na vysokej úrovni.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *