Začíname maľovať s detičkami

Maľovanie s detičkami

Pred výtvarnou činnosťou s malými detičkami by sme nemali zabudnúť na prípravu, ktorá je rovnako dôležitá ako bezpečnosť a ochrana počas tejto činnosti. Niektoré tipy na uľahčenie práce sme zhrnuli aj v tomto článku.

Pracovný priestor je jednoduchšie obaliť novinami alebo PVC fóliou, ako neskôr odstraňovať farbu zo stoličiek, stolov, či podlahy. Vždy sa snažíme chrániť čo najväčší priestor. Pripravte deťom umývacie potreby, ktoré budú môcť počas práce samostatne používať. Ideálny je kýblik s vodou a mydlom, ide o lepšiu alternatívu ako neustále odbiehať k umývadlu. Výborne pri tom poslúžia aj staré handry a vlhké špongie. Pri samotnej činnosti je vhodné, ak majú deti oblečené staré veci, rodičia sa tak nemusia obávať, že sa ich ratolesti zašpinia farbou. Dobre sa dá využiť aj stará košeľa, či tričko po rodičoch, ktorým odstrihneme rukávy.

 Malým deťom sa najlepšie pracuje v stoji, alebo v kľaku, ak pri tvorbe sedí na stoličke, mal by chodidlami bezpečne dosiahnuť na zem. Pamätajte, že na sušenie výtvarných diel je treba nájsť miesto bez prievanu, kde nehrozí jeho prevrhnutie a následné zašpinenie okolia alebo jeho znehodnotenie, či odviatie. Na pohodlné prenášanie hotových malieb používame ako podklad noviny.

Deti chcú často maľovanie opakovať. Majte preto v zásobe dostatočné množstvo čistých papierov a výtvarných potrieb. Treba si uvedomiť, že dôležitejší ako výsledok výtvarnej činnosti je vždy samotný proces, počas ktorého si deti rozvíjajú fantáziu a tvorivosť.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 4]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *