Máte synčeka športovca alebo malého vedca? Zariaďte podľa toho aj jeho izbu!

Detská izba

Túžite po tom, aby z vášho synčeka vyrástol zdravý a šikovný muž? Vytvorte mu pohodové domáce prostredie – máme pre vás 5 tipov, ako zariadiť jeho izbu podľa jeho záujmov a predstáv!

Docielite tým, že sa chlapec bude cítiť doma dobre – to je pre výchovu veľmi dôležité. Pri výberu nábytku do izby sa s ním dopredu poraďte (samozrejme sa ohľadom na jeho vek). Diskusie vždy prinášajú lepšie výsledky ako obyčajné nariaďovanie a „lámanie vecí cez koleno“.

1 – Športovec, pretekár

Ak sa snažíte viesť dieťa k športu, kúpte mu aj vybavenie so športovým motívom. Vďaka moderným technológiám povrchovej úpravy materiálov bez problémov zoženiete detský nábytok pre malých futbalistov, cyklistov aj skejterov. Láka synčeka odmalička vôňa benzínu a hluk motorov? Prekvapte ho posteľou, ktorá vyzerá ako skutočné pretekárske auto.

2 – Milovník zvierat a prírody

Máte doma zoológa, ktorý si zvonku zakaždým prinesie nejaké živé zvieratko alebo hmyz? Podporte jeho vzťah k prírode nábytkom, po ktorom sa preháňajú obyvatelia lesa, morských hlbín alebo safari. Farebná potlač postelí, skríň a stolíkov je chránená laminovaním v rôznych stupňoch matnosti. Takýto povrch odoláva tekutinám aj poškriabaniu, takže sa nemusíte báť poškodenia obrázku.

3 – Počítačový maniak

Dieťa nemôže tráviť všetok svoj voľný čas pri počítači, ale túto techniku by určite malo vedieť ovládať. Ak prestávate pomaly rozumieť jeho reči plnej počítačových výrazov, neprepadajte hneď panike – možno z neho práve rastie inžinier informačných technológií. Prispôsobte tomu aj jeho izbu a vybavte ho moderným zariadením na čele s poriadnym PC stolom. Ideálnym riešením je kúpa kompletného detského nábytku pre chlapcov v jednotnom designe.

4 – Skaut, zálesák

Trávi váš potomok popoludnie a víkendy v lese? Potom určite ocení, keď bude aj jeho izba voňať drevom. Nábytok z masívu je príjemný na pohľad aj na dotyk a pri správnej starostlivosti vydrží roky. Pri jeho výbere sa presvedčte, či boli pri výrobe použité farby a laky zdravotne a ekologicky nezávadné. Pri detskom nábytku by to mala byť úplná samozrejmosť.

5 – Neposedník

Ak váš synáčik patrí k deťom, ktoré sa nazývajú „hyperaktívne“, určite dobre viete, že musí mať neustále naprogramovanú nejakú činnosť. Vo chvíľach bez programu ho spoľahlivo zabaví napríklad sedací vak. Môže mať podobu športovej lopty, psa, príšery z vesmíru a množstvo iných tvarov a farieb. Tisíce drobných polystyrénových guličiek v pevnom obale z ekokože sú ideálne na hry aj na odpočinok.

Skrátka a dobre, snažte sa vždy pri výbere nábytku trafiť do vkusu svojho syna a nenúťte ho bývať niekde, kde sa mu nepáči. Určite sa vám to v budúcnosti vráti.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 4]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *