Kam s pokazenou elektronikou?

Elektronika nám v mnoho uľahčuje život. Používame ju na vzájomnú komunikáciu, prácu, zábavu a využijeme ju dokonca aj na šport. Ale aj elektronika sa niekedy pokazí. Prinášame vám niekoľko tipov, na koho sa obrátiť, keď sa tak stane.

Problémy s počítačom

Najčastejšie poruchy počítača sú prehrievanie alebo zníženie jasu obrazovky. Často sa tiež stáva, že počítač začne reagovať pomalšie než pred tým. Môže ísť len o chybu v operačnom systéme alebo preťaženie množstvom nepoužívaných programov, ale tiež o poškodené komponenty. Okrem toho sa môže stať, že sa váš notebook nezapne vôbec, alebo že nefunguje len obrazovka. Pokiaľ nemáte potrebné skúsenosti, budete sa musieť s opravou obrátiť na opravu PC. Servisu počítačov môžete zveriť aj preinštalovanie operačného systému a odbremenenie pamäte od zbytočných programov, či odvírenie notebooku.

Pokazený televízor

Na televízore sa často vyskytnú problémy s obrazovkou. Na obrazovke sa objavia pásy alebo sa viditeľne zmení jas či farby. Pomerne časté sú tiež poruchy zvuku, televízor sa prehrieva alebo vôbec nejde zapnúť. Niekedy sa stane, že v televízore niečo vydáva neznámy zvuk alebo dokonca zacítite podozrivý pach. Vo všetkých prípadoch odporúčame kontaktovať opravy TV. Niektoré servisy TV opravia menšie poruchy televízorov priamo u vás.

Rozbitý tablet

Na tablete dochádza najčastejšie k prasknutiu displeja alebo plastu. Časté sú tiež poruchy reproduktorov, mikrofónu alebo nabíjania. Do servisu tabletov ľudia mieria aj kvôli prehrievaniu či blikajúcej obrazovke. Môže sa tiež stať, že sa tablet vôbec nezapne. Všetky tieto problémy vyriešia v oprave tabletov Bratislava. Opravia elektronickú dosku, vymenia obvody a konektory, dotykové vrstvy alebo prasknuté sklo. Pred samotnou opravou môžete na základe diagnostiky vášho prístroja zvážiť, či budete investovať do starého tabletu alebo si kúpite nový. Servis tabletov sa v prípade potreby postará aj o preinštalovanie tabletu.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *