Ako stráviť voľný čas s deťmi?

Otec so synom a futbalovou loptou

Máte pred sebou voľný deň a rozhodli ste sa ho stráviť s deťmi? Inšpirujte sa tipmi na hry a aktivity pri ktorých si užijete veľa zábavy a deti si zároveň niečo nové osvoja a pri niektorých si poriadne potrénujú  mozog a pamäť – čo v konečnom dôsledku nebude na škodu ani pre vás ako ťažko skúšaného rodiča.

Športový deň

Zorganizujte športový deň, ktorý zaujme rovnako mladšie ako aj staršie deti. Vyberte niekoľko druhov športu podľa vekového zloženia a ak máte odvahu, prizvite si aj kamarátov vašich detí  – o to viac zábavy si užijete. Môžete súťažiť napríklad vo volejbale, vybíjanej, basketbale, skákaní cez švihadlo alebo gumu, ktorú už väčšina dnešných detí nepozná. Ak máte k dispozícii trampolínu či staré matrace využite ich na skákanie, deti túto aktivitu priam milujú.

Kvízy

Vedomostné súťaže a kvízy sú skvelou voľbou. Sú zábavnou hrou pre deti a zároveň sa pri nej nenásilne učia a trénujú svoje logické a analytické myslenie. Vyskúšajte kvízy s otázkami o Európe, logické hádanky či známu hru milionár, kde si s deťmi zasúťažíte o veľké milióny.

Populárnou hrou je aj pexeso, ktoré má významný vplyv na trénovanie pamäte a dá sa použiť aj na učenie cudzích jazykov, dopravných značiek či druhov rastliniek. Pexeso je teda univerzálnou hernou pomôckou a je len na vás ako ju využijete.

Piknik

Základom každého dobrého pikniku je pripraviť si dostatočné množstvo jedla od sladkostí cez obložené chlebíky či panini až po nápoje od výmyslu sveta. Naplánujte si dopredu s deťmi čo by nemalo na vašom pikniku chýbať, pripravte všetko do piknikového koša a stačí len vyraziť. Je na vás či zostanete na záhrade pri dome alebo vycestujete na lúku alebo do parku. Nezabudnite ani na vhodné nádoby a príbory, aby ste si mohli jedlo stopercentne vychutnať. Po dobrom jedle sa môžete zahrať vaše obľúbené hry alebo len tak ležať s deťmi na deke,  rozprávať sa alebo pozorovať oblohu a hľadať v oblakoch podobnosť so zvieratkami.

Špeciality od malých kuchárov

Ak máte doma malého kuchára, táto aktivita ho zabaví na dlhší čas a bude sa tešiť, že pre vás môže niečo pripraviť. V prípade menších detí  postačia detské nádoby na varenie a vytváranie menu pre otecka bude v plnom prúde, nevadí že bez reálnych ingrediencií. Keď sa bude toto slávnostne jedlo podávať, očakáva sa od vás samozrejme aj degustácia. Ak sú deti staršie môžete skúsiť niečo spolu uvariť či upiecť a prekvapiť tak aj mamičku.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *