Potešte manželku na Vianoce novou kuchyňou

Vianoce sa blížia a my sa stále častejšie zamýšľame nad tým, ako obdarujeme svojich najbližších. Ženy v tom majú jasno už rok dopredu, pre mužov je výber darčeka ťažším orieškom. Ak k nim patríte aj vy, nechajte si poradiť. Vieme, aký darček by vašu manželku potešil najviac.

Kuchyňa je srdcom domu

Každá žena je iná. Jednej by radosť urobil nový kožuch, iná sa uspokojí aj s medovníkovým srdiečkom. Jedna “finta“ však zaberie na každú ženu: najviac ju poteší praktický darček. Odpoveď na otázku, čo je tým najpraktickejším darčekom, nemusíme hľadať dlho. Stačí sa len zamyslieť, kde trávi vaša polovička najviac času. Presne tak, v kuchyni!

Praktická, kvalitná, priestranná, dizajnová – taká by mala byť kuchyňa pre modernú ženu. Pri výbere vašej novej vysnívanej kuchyne by ste mali dodržiavať niekoľko zásad. Na začiatku si ujasnite, koľko miesta budete potrebovať na potraviny a na kuchynské náradie alebo či vám poslúži aj ako jedáleň. Usporiadanie kuchynskej linky záleží od toho, ako pri varení postupujeme. Po príchode z nákupu vykladáme potraviny do chladničky a na pracovnú dosku, vedľa nej by mal byť drez, za ním varná doska a rúra.

Rozmery novej kuchynskej linky prispôsobte vašej postave. Vyhnete sa neustálemu skláňaniu počas varenia a naťahovaniu sa za taniermi vysoko nad hlavou. Medzi spotrebičmi je dobré vynechať voľnú pracovnú plochu širokú 60 až 80 centimetrov. Aby ste sa veľmi nenabehali pri vykladaní umývačky, umiestnite ju čo najbližšie k drezu a ku skrinkám s taniermi a príbormi.

Materiál, ukladací priestor a iné detaily

Nezabudnite ani na výber správneho povrchu, ktorý je umývateľný a zvládne aj väčšiu záťaž pri príprave jedla. Jeden z najlacnejších a najpraktickejších materiálov je laminát, ktorý je tvarovo stály a odolný voči poškodeniam. Fajnšmekri ocenia masív, ktorý nielen dobre vyzerá, ale aj dobre poslúži. Nemá však rád silnú vlhkosť, preto by ste mali častejšie vetrať a používať kvalitný odsávač pár.

Pri výbere neprehliadnite detaily, akými je napríklad aj opracovanie hrán. Kvalitný nábytok by nemal mať lepené hrany. Dôležitou súčasťou je aj osvetlenie nad plochou linky, ktoré zlepší viditeľnosť pri práci.

Ideálna kuchyňa by mala byť nielen pekná a moderná, mala by poskytovať aj dostatočný ukladací priestor. Prispôsobte ju vašim nárokom a hľadajte takú, v ktorej sa vám všetko s prehľadom zmestí. Ak vám záleží na jednoduchosti a dizajne, spotrebiče môžete šikovne zamaskovať za dvierka, ktorú sú súčasťou kuchynskej linky.

Fotografia: © pixabay/ArtsyBee

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *