Auto poškodené prírodným živlom môže chrániť PZP

Rýchla jazda, pomalé reflexy či nepozornosť, to sú všetko chyby vodičov, za ktoré si väčšinou môžu sami. A tieto chyby často vedú k nehodám, pri ktorých môžu poškodiť auto inému vodičovi. Našťastie sú tieto škodové udalosti kryté z povinného zmluvného poistenia. Čo však, keď auto nepoškodí iný vodič, ale prírodný živel? To sú nešťastné náhody, ktoré nemajú zodpovednú osobu. Mohlo by sa preto zdať, že PZP v takomto prípade nikomu nepomôže. Opak je však pravdou.

Ani živel vás nemusí prekvapiť

Vaše auto môže doplatiť nie iba na výstrelky počasia, ale aj iné nešťastné náhody z vonkajšieho prostredia, ako sú napríklad povodne, krupobitie, víchrica, požiar či zásah bleskom. Poškodenia na automobiloch, ktoré vznikli následkom vyčíňania prírodných živlov, poisťovne najčastejšie nahrádzajú z havarijného poistenia. Nie každý si však chce uzatvárať tento typ poistenia, preto dobrou správou je, že v prípade takýchto nepríjemností vás môže chrániť aj vaše PZP. Stačí si uzatvoriť pripoistenie živlu a ľahko tak rozšírite svoju poistnú ochranu. Keď potom jedného dňa nájdete vaše auto poškodené po tom, ako sa vonku vybláznilo počasie alebo iný prírodný živel, bude stačiť, ak dodržíte správny postup pri nehode a spoľahnete sa na vaše poistenie.

Najdôležitejší je správny výber

Pripoistenie živlu poskytujú na Slovensku 4 poisťovne, pričom každá má inak nastavené poistné podmienky a výluky. Limity v prípade tohto pripoistenia sa pohybujú v sume 2 500 – 5 000 € pre jednu alebo všetky poistné udalosti počas trvania poistenia. Stačí navštíviť stránku pre porovnanie PZP a za pár minút budete mať na výber z niekoľkých ponúk povinného zmluvného poistenia vrátane pripoistenia živlu. Výber bude záležať už od vašej preferencii a konkrétnych rizík, proti ktorým sa chcete poistiť. Odporúčame, aby ste si preštudovali podmienky ku každej z ponúk, nad ktorou budete uvažovať. Oboznámte sa s presnými podmienkami, limitmi a tiež výlukami v rámci tohto pripoistenia. Niektoré poisťovne napríklad nekryjú krupobitie alebo škody spôsobené na čelnom skle. Výhodnú ponuku však určite vždy nájdete. Stačí si poistenie porovnať a uzavrieť a ľahko budete mať jasno v tom, čo je pre vás najlepšie.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *