Zdravý životný štýl je pre každého

Slovné spojenie zdravý životný štýl sa v dnešnej dobe ozýva všade okolo nás. Na internete aj sociálnych sieťach sa stretávame s mnohými tipmi, ako na to. Kde však popri práci, deťoch a iných povinnostiach nájsť čas ešte aj na starostlivosť o seba? Poradíme vám v nasledujúcom článku.

Čo je to vlastne zdravý životný štýl

Životný štýl zahŕňa všetko to, ako žijete. Zdravý životný štýl je spôsob života, ktorý vám prospieva. Patrí sem súhrn mnohých vecí od spôsobu stravovania cez dostatok pohybu a spánku až po dostatok relaxu. Zaujímavosťou pritom je, že to ako žijete významným spôsobom ovplyvňuje vaše zdravie. Vedci zistili, že práve životný štýl má až 80 % podiel na stave zdravia. Len 20 % sú dedičné faktory a iné vplyvy.

Ak dodržiavate zásady správneho životného štýlu, vaše telo sa vám poďakuje. Budete mať primeranú hmotnosť, nízku hladinu cholesterolu a normálny krvný tlak. Navyše budete častejšie dobre naladení a budete si užívať celkovú psychickú pohodu.

Ako žiť zdravšie

Najdôležitejšími zásadami zdravého životného štýlu sú:

  1. Zdravé stravovanie
  2. Dostatok pohybu
  3. Vynechanie zlozvykov, akými sú fajčenie a zvýšená spotreba alkoholu.

Ak nemáte dostatok času na varenie a jedávate úchytkom jedlo pomedzi ostatné povinnosti, vášmu telu to neprospieva. Zdravé a chutné jedlá si môžete pokojne aj objednať. Rozvoz jedla Dúbravka má v ponuke jedlá z hydiny a rýb a mnoho čerstvých šalátov. Ako bonus k obsahu prospešných živín dostanete v objednávke vyváženú chuť pripravenú profesionálmi.

Výživné by mali byť aj ostatné jedlá počas dňa. Doprajte si dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, orechov a semiačok. Ak potrebujete schudnúť, neodopierajte si jedlo. Stavte na pravidelné stravovanie so správnym podielom sacharidov, bielkovín a tukov. Vylúčte údeniny, vyprážané jedlá a biele pečivo. Preferujte celozrnné výrobky, strukoviny, hydinové mäso a ryby. Vo vašom jedálničku by nemali chýbať ani kyslomliečne výrobky s obsahom probiotických kultúr.

Kde nájsť čas na pohyb

Najväčším problémom dnešnej uponáhľanej doby je nedostatok času. Najviac ním trpia rodičia s menšími deťmi, ktoré už chodia do škôlky či do školy. Ocitnú sa tak v neustávajúcom kolobehu dní, kedy len behajú medzi rodinou a pracovnými povinnosťami. Takýto spôsob života zvyšuje stres a môže viesť až k vyhoreniu. Čas pre seba môžete získať tak, že v niektoré dni vynecháte varenie. Jedlo domov Lamač sa postará o všetko za vás a prinesie vám hotový obed alebo večeru až k vám domov. Čas od objednania po doručenie pokojne využite na ľahké cvičenie alebo beh v okolí vášho domu. K jedlu si tak sadnete príjemne naladení.

Pestujte vzťahy

K zdravému životnému štýlu patrí aj starostlivosť o vašu náladu. Jednoduchý spôsob, ako si urobiť radosť, je pripraviť doma nečakanú romantickú večeru alebo spoločné rodinné jedlo. Aby ste nemuseli variť, využite donášku jedla. Rozvoz jedla Bratislava sa o všetko postará za vás. Objednáte tu nielen jedlo ale aj dezerty a nápoje. To všetko môžete mať pripravené už do jednej hodiny od objednania.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Posledné komentáre
  1. Maroš Král

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *