Prístrešok na drevo – uľahčí skladovanie a ochráni drevo

Kúrite doma drevom? V tom prípade iste každý rok riešite, kde budete drevo uskladňovať. Nie všetky kotolne a garáže sú kapacitne vybavené na to, aby sa v nich uskladnilo drevo na celú zimu. V tom prípade prichádza na rad prístrešok na drevo. Aké sú jeho výhody?

  1. Veľký úložný priestor

Ak pred každým spracovaním dreva a jeho skladovaním riešite, kde budete drevo uskladňovať a ako ho uložiť tak, aby nezabralo všetko voľné miesto, zvážte či nepotrebujete prístrešok na drevo. Jeho najväčšou výhodou je veľký úložný priestor, ktorý poskytne miesto pre toľko dreva, koľko potrebujete. Predajcovia ponúkajú prístrešky pre pár metrov dreva, aj pre drevo na celú sezónu.

  1. Podľa vašich predstáv

Prístrešok na drevo si môžete naplánovať presne tak, ako potrebujete. Či už chcete mať prístrešok pripevnený ku garáži alebo samostatne je len na vás. Vybrať si môžete rôzne farebné prevedenia ako aj materiál, z ktorého bude vyrobený.

  1. Jednoduchá montáž

Drevené prístrešky na drevo sú vyrobené tak, aby si s nimi poradil každý kutil. Jednouchým spôsobom viete prístrešok postaviť a ihneď používať. Zároveň sú domčeky vyrobené aj bezpečne, aby sa pri montáži a používaní nikomu nič nestalo.

  1. Chráni drevo pred znehodnotením

Drevo je celoročne vystavované vonkajším poveternostným podmienkam ako dážď, sneh, hmla či ostré slnko. Takéto zmeny počasia neprospievajú drevu a naopak mu škodia. Voľne uložené drevo sa nikdy poriadne nevysuší a nebude pripravené na kúrenie. Pravidelný dážď sa zas pripíše na jeho hnilobe a plesni. Taktiež drevo nakazia huby a nepríjemní škodcovia.

Prístrešky na drevo nezaberú veľa miesta a drevu poskytnú maximálnu ochranu a odolnosť voči poškodeniu. Už sa viac nemusíte trápiť nad mokrým či nakazeným drevom, ktoré dobre nevykúri a iba pridá na robote.

Drevené prístrešky do záhrady sú výborným doplnkom, ktorý ochráni nie len drevo, ale aj auto či náradie do záhrady. Vonkajší nábytok je taktiež celoročne vystavovaný vonkajším zmenám počasia, ktoré mu na trvácnosti nepridávajú. Je preto potrebné nie len sa oň starať, ale ho aj dostatočne chrániť. Pokiaľ máte doma záhradu a tešíte sa na letné grilovačky a posedenia s priateľmi nezabúdajte na správnu ochranu vašej terasy. Drevené prístrešky na terasu zachránia každú párty či rodinné stretnutie.

TIP: Podobne ako prístrešok na drevo, tak do záhrady je ideálny aj domček na náradie.

Fotografia: © Freepik.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *