8 tipov na úspešnú oslavu

Oslavy sú oživením života a dôvodov na ich zorganizovanie je mnoho. Či už ide o oslavu narodenín, jubilejné výročie alebo dosiahnutý životný úspech, sú výbornou príležitosťou na stretnutie s rodinou a priateľmi. Aby každá vaša oslava prebehla hladko a mohli ste si ju naplno užiť aj vy ako hostiteľ, prinášame vám 8 tipov ako zorganizovať oslavu.

1. Výber priestoru

Ako prvé bude potrebné zvoliť vhodné miesto konania. Pri výbere sa riaďte svojimi preferenciami. Záležať bude tiež na ročnom období a plánovanom počte hostí. Oslavu môžete zorganizovať u vás doma, na záhrade, na lúke, pri jazere alebo si prenajať spoločenskú miestnosť. Možnosťou je tiež výber jednej z reštaurácii vo vašom okolí.

2. Dátum a čas

Okrem miesta konania oslavy bude potrebné zvoliť dátum a čas. Ten závisí od viacerých faktorov. Pokiaľ ste si ako miesto konania vybrali spoločenskú miestnosť, čas a dátum budete musieť prispôsobiť jej vyťaženosti. Čo sa týka vhodného dňa v týždni. Väčšina osláv sa organizuje v piatok večer alebo cez víkend. V tom čase bude mať väčšina pozvaných s najväčšou pravdepodobnosťou voľno.

3. Pozvánky

Možno vám to príde ako klišé, no rozoslanie pozvánok má vo vytváraní celkového dojmu z oslavy svoje miesto. Pozvánka by mala byť originálna a mala by sa niesť v duchu zvolenej témy. Obsahovať má všetky potrebné informácie, ako sú čas a miesto konania. Môžete uviesť aj usmernenia, ak chystáte špeciálne aktivity. Na odoslanie pozvánok myslite v dostatočnom predstihu, aby si hostia mohli upraviť svoj program.

4. Téma oslavy

Na zanechanie výnimočného dojmu vo vašich hosťoch je dobré, ak si zvolíte tému oslavy, ktorej sa budete držať. Prispôsobte jej všetko od výzdoby, cez pozvánky, zvolené aktivity či menu až po tortu.

5. Chutné občerstvenie a nápoje

Neoddeliteľnou súčasťou každej oslavy je občerstvenie. Pokiaľ nechcete strácať čas a nervy prípravou množstva jedla, odporúčame vám využiť cateringové služby Bratislava. Vďaka nim zabezpečíte jedlo pre všetkých vašich hostí.

Cateringy ponúkajú široké možnosti výberu, od jednoduchých kombinácií až po komplikované špeciality. Ak sa rozhodnete svojich hostí ohúriť orientálnou alebo talianskou kuchyňou, myslite na to, že nie každému to musí chutiť. Pri výbere sa preto držte trochu na uzde. Zaujímavým spestrením pohostenia môže byť živé varenie alebo prítomnosť baru s barmanom. Cateringy vám pripravené menu doručia kamkoľvek, či už to bude k vám domov alebo do parku.

6. Výzdoba a inventár

K jedlu patrí tiež prestieranie a obsluha. Ak sa rozhodnete využiť cateringové služby Bratislava, poteší vás ďalšia výhoda. Spoločnosti, ktoré ich ponúkajú, disponujú vlastným vybavením, ktoré majú k dispozícii na zapožičanie. Samozrejmosťou je personál, ktorý sa postará o obsluhu a prestieranie. Chýbať vám nebudú ani drobnosti, ako sú dekoratívne servítky a balóniky, ktoré dotvárajú celkový dojem z oslavy.

7. Torta

Zabudnúť netreba ani na tortu pre oslávenca. Jej prevedenie a chuť prispôsobte jeho preferenciám. Pri rozhodovaní o dizajne torty vhodne zakomponujte aj tému oslavy.

8. Aktivity

Aby sa náhodou hostia nenudili, je vhodné si popredu pripraviť rôzne spoločné aktivity. Ich výber  záleží od zloženia skupiny hostí, ktorých plánujete pozvať. Môže ísť o športové ako aj pokojné a sedavé hry. Hlavným cieľom je, aby ste sa všetci spoločne zabavili.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *